Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

W maju biblioteki świętują, obchodzimy bowiem Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. My z naszymi czytelnikami, jak co roku, świętowaliśmy aktywnie i w dodatku przez cały miesiąc! Rozpoczęliśmy 6 maja od spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Kuźni Raciborskiej i tak do końca tygodnia, co dzień gościliśmy inną grupę, natomiast 13 maja odwiedziły nas dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 1.

 

Biblioteka w Rudach rozpoczęła 7 maja os spotkania z właścicielem firmy „Poszukiwacze 9” panem Szymonem Wieczorkiem, który gościł w bibliotece wraz ze swoim psem rasy border collie o imieniu Masza. W czasie zajęć z dziećmi z rudzkiego przedszkola pan Szymon opowiedział czym zajmuje się pies terapeuta, na czym polega dogoterapia oraz jak dbać o swoje czworonogie pupile w domu. Nasz gość przybliżył dzieciom psie zwyczaje, psią mowę, natomiast Masza zaprezentowała swoje niezwykłe zdolności. Dziękujemy serdecznie panu Szymonowi Wieczorkowi za tak ciekawą lekcję, którą słuchało się z zapartym tchem.

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Od tego dnia oficjalnie rozpoczyna się w ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. O naszym świecie pamiętali nasi najlepsi czytelnicy z Przedszkoli, uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej oraz Panie ze żłobka Szkrabkowo. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za tak piękną niespodziankę, pamięć i życzenia.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, nieustającej satysfakcji z lektury. Zapraszamy serdecznie przez cały rok.

10 maja kot Gustaw- kocia gwiazda ogólnopolskiej telewizji śniadaniowej- wraz ze swoją opiekunką odwiedzili przedszkole w Rudach.

Gustaw to kot, który został ocalony przez wolontariuszy z fundacji Jestem Głosem Tych Co Nie Mówią. Fundacja jest fundacją Non Profit, w której działają tylko wolontariusze, którym los zwierząt nie jest obojętny. Zajmują się edukowaniem najmłodszych, ogłaszają na swojej stronie zwierzęta znalezione, zagubione, leczą i udzielają pomocy zwierzętom po wypadkach, aktywnie przeciwdziałają bezdomności zwierząt. To ludzie o wielkim serduchu. Gustaw jest kotem, który był niczyj. Kiedy został znaleziony był zapchlony, zarobaczony i bezpański. Gustawa przez 2 miesiące leczono w klinice weterynaryjnej – był w stanie agonalnym. Po wyleczeniu fundacja dokładała wszelkich starań by znaleźć mu dom ale z racji tego, że już miał ok. 5 lat nikt go nie chciał. Adoptowała go jedna z wolontariuszek pani Beata. W czasie spotkania dzieci miały okazję posłuchać jak należy opiekować się swoimi własnymi zwierzątkami oraz jak zachować się w przypadku napotkania na swojej drodze chorego zwierzęcia. W trakcie spotkania kot Gustaw dumnie przechadzał się wśród najmłodszych, pozował do zdjęć i pozwalał na pieszczoty. W podziękowaniu za spotkanie pełne bezcennych i ciekawych informacji z życia zwierząt, dzieci przekazały karmę, zebraną specjalnie dla czworonożnych przyjaciół w potrzebie.

W Tygodniu Bibliotek nasz biblioteczny przyjaciel FRANKLIN rozpoczął cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami.

Punktem kulminacyjnym naszego święta był III Jarmark Rękodzieła Regionalnego zorganizowany wspólnie z Pocysterskim Zespołem Klasztorno- Pałacowym w Rudach, z inicjatywy Biblioteki w Rudach

 

Accessibility