Ogólnopolska Akcja Czytamy z Sercem

Biblioteka w Rudach w tym roku przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytamy z Sercem. Inicjatywa ta zbiega się z innymi dwoma akcjami, które są przeprowadzane w wielu miejscach w całej Polsce, a mianowicie Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania oraz Światowym Dniem Serca. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy na temat serca, jego funkcjonowania oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Gościem specjalnym naszego świętowania była doktor Gabriela Mercik – kardiolog, właścicielka firmy Dr. Gabriela Clinic, mającej swoją siedzibę w Polsce oraz Anglii oraz organizatorka i inicjatorka I Dnia Serca w Zabrzu.

Pani doktor przeczytała dzieciom bajkę pt. Serce Misia wykorzystując przy tym teatrzyk kamishibai. Pokazała dzieciom zabawę z wykorzystaniem rąk, która wywołała uśmiech na ich twarzach oraz przekazała wiedzę, jak należy chronić i dbać o swoje serce.

Przedszkolaki, które specjalnie na tą okazję ubrały się na czerwono, słuchały z zainteresowaniem ponieważ informacje były przekazywane w sposób bardzo przystępny dla młodych ludzi.

W tym dniu, starszym czytelnikom, którzy odwiedzili naszą książnicę, rozdawaliśmy specjalne „recepty ku zdrowotności”, ważne bezterminowo.

Serdecznie dziękujemy pani doktor Gabrieli Mercik za świętowanie z nami tego dnia, a dzieciom z rudzkiego przedszkola, za jak zawsze aktywny udział w tym szczególnym przedsięwzięciu

 

Accessibility