"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Wakacje w powiecie

Zmień rozmiar czcionki


Sportowo, twórczo i turystycznie zapowiadają się „Wakacje w powiecie” dla dzieci i młodzieży organizowane przez MiPBP w Raciborzu we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu.

Powiatowe EURO w piłce nożnej

Już w lipcu na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbędzie się Powiatowe EURO w piłce nożnej. O mistrzostwo zagrają drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu raciborskiego składające się z piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

Warsztaty robotyki i programowania LEGO

W sierpniu dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach kolorowych klocków w czasie warsztatów robotyki i programowania LEGO. W Kuźni Raciborskiej warsztaty te odbędą się 10 sierpnia od godz. 9.30 - 12.45. W zajęciach mogą uczestniczyć dwie grupy po 14 osób.

1. Dzieci od 7 do 10 lat

2. Młodzież od 11 do 16.

Młodzi adepci programowania będą działać na zestawach Mindstorms!

Zgłoszenia do 30 lipca pod nr tel. 32 419 14 13

Za rogatkami miasta

Ostatni akcent „Wakacji w powiecie” to wycieczka trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych. W programie wycieczki: platforma widokowa i tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich, farma wiatrowa, pałac w Tworkowie (wieża widokowa), platforma widokowa w Pogrzebieniu oraz Ruiny Pałacu Eichendorffów w Łubowicach, gdzie wyprawa zakończy się pożegnalnym ogniskiem. Wycieczka wyrusza z Biblioteki na Kasprowicza. Dzieci na zbiórkę stawiają się indywidualnie i indywidualnie wracają do domu mając odpowiednie zgłoszenie i zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Zgłoszenia do 22 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji po nr tel. 32 419 14 13 lub na stronie https://www.biblrac.pl