"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Tym, którzy odeszli...

Zmień rozmiar czcionki

Listopad to szczególny miesiąc, pełen zadumy nad przemijającym czasem, wspomnień i tęsknoty za tymi, którzy odeszli. Właśnie w taki nostalgiczny, listopadowy wieczór Biblioteka w Rudach wraz z Parafią Wniebowzięcia NMP w Rudach zorganizowała spotkanie, w czasie którego ksiądz Amadeusz wraz z panią dr Kornelią Czogalik w trakcie rozmowy zagłębiali się w sprawy wiary i życia po śmierci, tworząc płaszczyznę do przemyśleń dla zebranych gości.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani dr Kornelii Czogalik oraz księdzu Amadeuszowi za piękne i głębokie przeprowadzenie tego szczególnego wieczoru, księdzu Janowi Rośkowi - dyrektorowi Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach za udostępnienie pięknych wnętrz Starego Opactwa w Rudach oraz firmie MJ&EJ Mariusz Gądzikiewicz z Nędzy za ufundowanie poczęstunku.