"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Turzu

Zmień rozmiar czcionki

2 lutego odbyło się interesujące spotkanie dzieci z Turza z „Małpką Gizelą” a tak właściwie z Panią Anną Gotzmann autorką książeczki dla dzieci  pod tym właśnie tytułem. Dzieci  z ogromną uwagą słuchały opowiadania autorki o historii powstania książeczki, której temat nawiązuje do przyjaźni, naszych „strachów” i słabości. Po krótkim streszczeniu treści nowelki i przeczytaniu fragmentu tekstu dzieci

bez wahania wdały się w dyskusję na temat poznanych bohaterów opowiadania czyli Małpki Gizeli,  Filipa i Leona, którego postać uwieczniły na kartkach papieru kierując się wyłącznie własną wyobraźnią. Nie obyło się bez autografów od autorki a dzieci odwdzięczyły się zaproszeniem pani Ani do siebie po napisaniu następnej interesującej opowieści. Padła nawet propozycja od naszych małych, milusińskich słuchaczy - „a może to będzie  książka o nas”.

Dziękujemy Pani Aniu.

Ze względu na warunki lokalowe biblioteki i duże zainteresowanie dzieci skorzystaliśmy z gościnności pani Sylwii Zasadni i spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiego Ośrodka Kultury.