"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

POEZJA NAD RUDĄ

Zmień rozmiar czcionki

Jadwiga Wojnowska "WIGA" - ur. 17.04.1945r. w Macieiszkach. Wiersze pisze "od zawsze". Debiutowała na "Biesiadzie Literackiej" we wrześniu 2002r. Pierwszy jej tomik to "Idąc przez życie", drugi "Dotyk życia", kolejne to "Barwy życia", "Uczucia", "Drogi i rozdroża", "Kalejdoskop".

Grażyna Drobek - Bukowska ur.30 lipca 1948r. w Krzystkowicach woj. lubuskie. Wychowała się w Lubsku. Z zawodu Pielęgniarka Dyplomowana. Wykształcenie średnie – Liceum Pielęgniarstwa w Gubinie i w Rybniku. Długoletnia Przełożona Pielęgniarek z ZOZ Rybnik ( w Żorach) woj. śląskie. Od 1993 r. mieszka w Raciborzu. Jest na wcześniejszej emeryturze. Od 1983 roku wychowuje w rodzinie zastępczej następne pokolenie dzieci ( 21). W roku 1997 zadebiutowała w wieczorku poetycko -plastycznym Grupy "Horyzont" Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Raciborzu. Od 1999 r jest członkiem Stowarzyszenia Literackiego" Akant" w Łodzi oraz Przewodniczącą Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „ Horyzont” a od 2005 r członkiem SAP w Warszawie Oddz. Racibórz oraz od 2011 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddz. Dolnośląski. Wydała tomiki wierszy:   „W kolorach tęczy" „ Miłość tęczą malowana”  „ Z czarnej strony tęczy” „ W kropli dręczącego niepokoju”  „ Grudki zapomnienia” „ Smugi światłocieni” „ Iskry marzeń” „ Z poezją przez świat” ( z przekładem na 6 języków) powieść; „ Ostatnie uderzenie”