"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

SPÓŹNIONY ALE ŚWIĘTY GOŚĆ W BIBLIOTECE i W WIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W TURZU

Zmień rozmiar czcionki

08.12.2017r. dzieci z Turza po długim poszukiwaniu znalazły niespotykanego gościa –    ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA a gdzie?...w Bibliotece.

Przywitanie było bardzo serdeczne i radosne. ŚWIĘTY MIKOŁAJ zapisał się do  naszej placówki i tym samym został mianowany Honorowym Czytelnikiem MBP w Kuźni Raciborskiej FILIA w Turzu. Wypożyczone książki obiecał oddać tuż po przeczytaniu, jeśli nie osobiście to poprzez swoich pomocników byle by w terminie.

Druga część spotkania odbyła się w Świetlicy, gdzie kochane nasze dzieciaki zajęte były przez ponad godzinę grami, konkursami ,zabawami, śpiewem itp. Ciekawym punktem programu były  indywidualne zdjęcia fotograficzne z przemiłym gościem i jego pomocnikiem, ale najważniejsze oczywiście  to  prezenty, które otrzymali wszyscy nasi milusińscy a do prezentów dołączone zostały serdeczne życzenia ZDRÓWKA, RADOŚCI I UŚMIECHU od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA oraz Marioli Peikert- MBP Kuźnia Racib., Filia w Turzu i Sylwii Zasadni- MOKSiR w Kuźni Racib. WOK  w Turzu.

W spotkaniu wzięło udział 32 osoby.