"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

„Druk na żądanie" Wolnych Lektur

Zmień rozmiar czcionki

Fundacja Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę internetową WolneLektury.pl uruchomiła usługę „Druku na żądanie". Od tej pory książki niedostępne na rynku można drukować z zasobu Wolnych Lektur. Poniżej cytujemy list od Fundacji

„Od początku istnienia biblioteki WolneLektury.pl uważnie wsłuchujemy się w uwagi i sugestie naszych Czytelników, które skrupulatnie analizujemy. Wychodząc naprzeciw naszym odbiorcom, stworzyliśmy nowe narzędzie. Wspólnie z firmą Ridero IT Publishing uruchomiliśmy „Druk na żądanie". Od dziś papierowe wydania Wolnych Lektur można będzie postawić na swojej półce w domu lub w bibliotece, a tym samym wspierać rozwój Wolnych Lektur!

Wielokrotne pytania od Czytelników o to, czy można kupić papierowe wydania naszych książek, skłoniły nas do podjęcia prac nad tym rozwiązaniem. Wystarczy tylko kilka kliknięć i za kilka dni będą Państwo trzymać w dłoniach tom ulubionej lektury. Dzięki usłudze „Druk na żądanie" można wydrukować książkę w jednym egzemplarzu! Od teraz tytuły niedostępne w ofercie księgarskiej w Polsce można wydrukować z naszych zasobów.

Dajemy dziś Państwu możliwość wydrukowania prawie 200 tytułów. Na stronie biblioteki przy każdym z tytułów znajduje się guzik „Druk na żądanie z Ridero", po kliknięciu którego nastąpi przekierowanie na stronę zakupu książki. A tutaj już tylko kilka krótkich kroków dzieli Państwa od zakupu. Ofertę będziemy stale powiększać – chcemy, żeby każdy mógł wydrukować swoją ulubioną wolną lekturę.

Decydując się na wydrukowanie egzemplarza naszej książki, będą Państwo wspierać rozwój Wolnych Lektur – cały zysk ze sprzedaży będziemy przeznaczać na powiększanie zasobów i rozwój serwisu.

Cena wydruku książki w ramach usługi „Druku na żądanie" wynika z objętości danej lektury oraz wykorzystania technologii cyfrowej do wydruku jednego egzemplarza. Przed dokonaniem zakupu należy się upewnić, że zaproponowana przez nas cena jest atrakcyjna.

Fundacja Nowoczesna Polska prowadzi bibliotekę internetową WolneLektury.pl od 2007 roku kierując się zasadą maksymalnego obniżania barier dostępu do dóbr kultury. Po 10 latach funkcjonowania biblioteki w jej zasobach znajduje się ponad 5200 utworów. Czytelnik znajdzie w tym zbiorze przede wszystkim dzieła klasyczne, w tym wiele lektur szkolnych, w doskonałych opracowaniach. Poza tym Fundacja stara się pozyskiwać prawa do dzieł i ich tłumaczeń, po to by udostępniać je na wolnych licencjach, dając tym samy dostęp do nich wielu nowym odbiorcom.”