"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Przedszkolaki podsumowały projekt edukacyjny "Gmina Kuźnia Raciborska Czyta Małym Misiom"

Zmień rozmiar czcionki

13 marca w sali widowiskowej MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu edukacyjnego "Gmina Kuźnia Raciborska Czyta Małym Misiom". Projekt realizowały wszystkie gminne przedszkola w partnerstwie z MBP w Kuźni oraz biblioteką szkolną w SSP w Budziskach.
 Od 26 listopada 2016 roku pięć małych misiaczków: Leon, Ruduś, Turzaczek, Łaskotek i Tuliś wędrowało od przedszkola do przedszkola zacieśniając współpracę pomiędzy tymi placówkami. Z każdym misiem podróżował jego dzienniczek. Zadaniem przedszkolaków przyjmujących gościa (misia) było przeczytanie mu książeczki, wypełnienie dzienniczka oraz zaopiekowanie się pluszakiem. Rolę kurierów pomiędzy przedszkolami przejęli gminni bibliotekarze, którzy przy okazji spotkań z przedszkolakami również czytali maluchom bajeczki. W ten sposób w ciągu całej zabawy przeczytano dzieciom 130 książeczek. Projekt objęty był honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska.

Na uroczystość zakończenia przedsięwzięcia przybyły przedszkolaki, dyrektorzy przedszkoli, bibliotekarze i przedstawiciele gminnych władz. Goście mieli okazję poznać osobiście całą piątkę dzielnych, oczytanych pluszaków, obejrzeć prezentację multimedialną na temat przebiegu projektu oraz podziwiać przepiękne prace plastyczne finalistów Gminnego Konkursu Plastycznego "Ulubione lektury Małego Misia". Każde dziecko uczestniczące w projekcie otrzymało pamiątkową plakietkę i obejrzało spektakl teatralny "Kozucha Kłamczucha.