"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

Zmień rozmiar czcionki

Dnia 10 listopada ( wtorek) o godz. 16.30 Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej zapraszają na spotkanie z Jolantą Szwalbe, autorką 5 inspirujących antologii cytatów, która odwiedziła już ponad 200 UTW i ponad 100 bibliotek. Sama o sobie mówi: "Moją misją jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię, ale i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu"

Tematyka  spotkania:

"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” i "Jak odnaleźć źródło radości oraz z wdziękiem się zestarzeć"

Jolanta Szwalbe jest łodzianką, autorką bardzo inspirujących antologii cytatów i ich pierwszą edytorką.

W 2008 roku otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina, żeby jej książki mogły ukazywać się na rynku ( obecnie wydawnictwo prowadzi córka).

Do tej pory wydała pięć książek:

1-"Myśl i działaj dla przyszłości"-900 inspirujących myśli min. o:pieniądzach, decyzjach, czasie, przyszłości, sukcesie, starości, życiu...

2-"Złap na zawsze wiatr w żagle"- 1000 inspirujących myśli, które mają rozbudzić w tobie ducha przedsiębiorczości"

oba zbiory z przedmową p. dr Ewy Lisowskiej; 

3-"Wyrusz w drogę"- 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie, młodości, starości, pracy, kulturze...z przedmową red. Ewy Karabin z Więzi;

4-Sekrety istnienia- 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć- z przedmowa p. Zuzanny Celmer oraz

5-Sto i więcej lat w aktywności- 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w tobie życiowe pasje- z przed. Pana Profesora Zdzisława Ryna.  

Dużo cytuję i opowiadam też anegdotki oraz śmieszne historie z życia autorów cytatów i nie tylko. Dzięki temu wykład jest "lekki" w odbiorze, ale też refleksyjny i zabawny. Po każdym spotkaniu słyszę wiele pozytywnych opinii na temat wykładu.

Zawsze mam też ze sobą książki, które oczywiście można nabyć po wykładzie”